sobota, 22 marca 2014

10 niezbędnych rzeczy w zdrowej, smacznej kuchni

Klika niezbędnych rzeczy w zdrowej kuchni.

1.      Świeże Warzywa i owoce
najlepiej z działki oddalonej od ulicy głównej lub też od rolnika w pobliżu, o którym wiemy na pewno, że uprawia bez chemii. Możemy także zrobić to w sposób zorganizowany zapisując się do kooperatywy zrzeszającej ekologicznych rolników. Niektórym pozostaje tylko osiedlowy stragan bądź warzywniak Lepiej zjeść warzywo z marketu niż nie zjeść go wcale.
Pozbywamy się oprysków z powierzchni warzyw czy owoców. Istnieją specjalne płyny do płukania warzyw i owoców w celu pozbycia się pestycydów. Domowy sposób warzywa i owoce na kilka minut zostawiamy w roztworze sody oczyszczonej (ok. łyżkę sody oczyszczonej na litr wody), spłukujemy czystą wodą.2.      Orzechy i nasiona oraz suszone owoce 
czyli migdały, orzechy włoskie, laskowe, brazylijskie, nerkowce, makadamia, pekany, wiórki kokosowe. - Nasiona: siemię lniane, słonecznik, dynia, sezam  oraz nasiona na kiełki, które spożywamy dopiero po skiełkowaniu. Najdelikatniejsze to kiełki brokuła. Suszone owoce: rodzynki, żurawina, wiśnia, jagody Goji, morele, daktyle, wiśnie, figi, jabłka, gruszki, banany, mango, kantalupa. Owoce suszone kupujmy niesiarczkowane. Gdy  zdarzy nam się zakupić siarczkowane należy jedynie namoczyć na 2 godziny owoce w wodzie i wylać ją i tak 2-3 razy.  Lepiej nie kupować owoców kandyzowanych czy karmelizowanych.

3.      Naturalne i zdrowe słodziki
najzdrowszy, najbardziej alkalizujący i przyswajalny, jest cukier daktylowy. Suszone daktyle, można używać do osładzania koktajli lub deserów. Na drugim miejscu jest ksylitol lub erytrytol, dalej syrop klonowy oraz miód pszczeli, organiczny, surowy, od pszczelarza. Jest jeszcze stewia. Kupujemy także nieuzależniający zamiennik kakao -  karob - w proszku, kremie lub w płynie. Idealny do szejków, lodów, jogurtu i deserów.4.      Sól morska i himalajska
pozbywamy się sól rafinowanej - która zakwasza krew - przypraw typu Vegeta, Jarzynka, Kucharek. Kupujemy sól himalajską, która alkalizuje krew. Zawiera ona kilkadziesiąt mikroelementów niezbędnych dla naszego organizmu, m.in.: magnez, wapń, siarka , lit, bor, krzem. Ma ciekawy smak, głębszy i bogatszy niż sól morska.

5.   Soda oczyszczona
potrzebna m.in. do wypłukiwania pestycydów z powierzchni warzyw i owoców.

6.      Herbaty 
Herbatę czarną można pijać okazjonalnie, lecz należy pamiętać, że jest ona zakwaszająca. Alkalizująco działają natomiast Yerba Mate, herbata zielona,  herbaty ziołowe i owocowe, ale nie z żurawiną. Nie kupujemy czarnej herbaty  aromatyzowanej owocem.  Dla początkujących może być Yerba Mate z dodatkiem cytryny.  Smak tej herbaty należy polubić. Nie zaparzamy wrzątkiem żadnej herbaty, ponieważ zniszczeniu ulegają cenne składniki jakie zawiera. Maksymalna temperatura to 80 stopni.7.       Przyprawy
Podstawowe w naszej kuchni to:  imbir, majeranek, cynamon, goździki, pieprz kajeński, bazylia, garam masala, kurkuma, laski wanilii, kmin rzymski i kminek, wiórki kokosowe, gałka muszkatołowa. Naturalne przyprawy mają dużo cennych antyoksydantów.

8.      Tłuszcze
Pozbywamy się rafinowanego „Kujawskiego”. Oleje powinny  być wyciskane na zimno, nierafinowane. Kupujemy butelkę oliwy z oliwek extravergine. Możemy też zaopatrzyć się też w tłoczony na zimno olej lniany i kokosowy, tzw. masło kokosowe. Inne wartościowe oleje to: olej sezamowy, rzepakowy, krokoszowy, rydzowy (z lnianki), olej wiesiołkowy, słonecznikowy, makowy, konopny, olej z dzikiej róży, z ostropestu, z pestek dyni, z ogórecznika, z czarnuszki, z orzechów włoskich, arachidowych lub laskowych, z pestek winogron.9.      Zboża
wyrzucamy przetworzone i cukrowane płatki typu Nestle. Kupujemy  płatki owsiane i orkiszowe w naturalnej postaci, bez cukru i innych dodatków. Dobrze jest mieć w domu brązowy ryż i mąki: orkiszową i razową (pszenną lub żytnią). Mąkę białą wyrzucamy.

10.   Narzędzia kuchenne

- wyciskarka do owoców cytrusowych,
- kiełkownica do nasion,
- maszynka do mięsa,
- parowar (elektryczny lub jako garnek z wkładką),
- blender z mocnym silnikiem albo inny robot kuchenny,
- młynek do kawy – do mielenia siemienia lnianego, orzechów,
- wyciskarka do soków i owoców (raczej nie sokowirówka, bo soki wychodzą gorszej jakości niż z wyciskarki).


środa, 19 marca 2014

Om. Pierwotne dźwięki. Mantra.

Mantra pochodzi od rdzenia man - myśleć, z przyrostkiem tra - wznieść lub ochraniać. W buddyzmie i hinduizmie formuła, werset lub sylaba, która jest elementem praktyki duchowej. Jej powtarzanie pomaga w opanowaniu umysłu, zaktywizowaniu określonej energii, uspokojeniu, oczyszczeniu. Słowo mantra oznacza "ta, która chroni umysł". Najsławniejszą i najważniejszą w religii wedyjskiej jest mantra Om, także Aum, 
Om to sylaba-nasienie (bidźa), postrzegana jako dźwięk powstania Wszechświata. To sylaba będąca najważniejszą mantrą, pierwotnym dźwiękiem znanym także pranawa, akszara i omkara.

Wiele mantr starożytnych Indii rozpoczyna się od słowa OM, które symbolizuje trzy bóstwa: Brahmę, Wisznu i Sziwę. Sylaba OM, oprócz dźwięku i wibracji, nie przedstawia nic konkretnego, sama w sobie jest mantrą i to najważniejszą. Tybetańczycy wierzą, że gdyby mistyk zdołał usłyszeć naraz niezliczone odgłosy, jakie wydaje wszechświat, wówczas do jego uszu dotarłby dźwięk OM. Taki dźwięk wydaje każdy człowiek traktowany jako integralna całość, czyli jako mikrowszechświat. Gdyby więc komuś udało się posłuchać „samego siebie", wówczas został by oczarowany właśnie tą wibracją.


Zdj.Om Mani Padme Hum. Źródło: www.wikipedia.org

Chrześcijaństwo i hinduizm reprezentują ten sam pogląd, że na początku stworzenia była wibracja, za sprawą której zostało stworzone wszystko, co istnieje. Historia stworzenia w Biblii głosi: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga”  (Ewangelia wg św. Jana 1.1.).

Om wymawiamy jako om lub też jako AUM. Na ten święty dźwięk OM składają się z cztery elementy: pierwsze trzy to głoski: ‚A’, ‚U’ i ‚M’. natomiast dźwiękiem czwartym, niesłyszalnym jest cisza, która pozwala na rozpoczęcie i zakończenie dźwięków słyszalnych. Cisza, która otacza dźwięk.

Najtrafniejsze wyjaśnienie znaczenia OM znajdujemy w tradycji wedyjskiej oraz w tekstach sanskryckich. I tak Upaniszada Mandukja opisuje cztery elementy AUM, jako alegorię czterech stanów świadomości.
‚A’ (długie, jak w słowie ‚Saal’ - sala) rozbrzmiewa w krtani i uważane jest, niezależnie od kontekstów kulturowych, za dźwięk pierwotny. Powstający w krtani dźwięk ‚A’ zawiera lub jest zawarty we wszystkich innych dźwiękach wytwarzanych przez ludzkie struny głosowe. I tak A jest też pierwszą literą w alfabecie sanskrytu. ‚A’ symbolizuje świadomość w stanie czuwania, w której podmiot i obiekt istnieją jako oddzielne zjawiska. Jest to płaszczyzna mechaniki, nauki, logicznego myślenia, poziom trzech dolnych czakr. Materia istnieje tutaj w postaci gęstej, jest bardzo stabilna i zmienia się jedynie powoli.

Usta otwarte przy ‚A’ zamykają się do wymówienia ‚M’. Pomiędzy nimi znajduje się dźwięk ‚U’, który tworzą usta otwarte przy ‚A’, ale formują, zamykając się do ‚M’. Proces tworzenia dźwięku ‚U’ zostaje przemieszczony do tylnej części jamy ustnej. Wibracja ‚U’ symbolizuje stan świadomości właściwej dla snu z marzeniami sennymi, której doświadczamy pomiędzy świadomością na jawie (A), a głębokim snem (M). W stanie snu z marzeniami sennymi, który jest kojarzony z ‚U’ , podmiot i obiekt splatają się ze sobą. Oba są w nas zawarte. Materia staje się bardziej subtelna, płynniejsza i szybko się zmienia. Jest to poziom marzeń, boskości, siły wyobraźni, kraina świata wewnętrznego.

AUM obejmuje cały alfabet, ponieważ przy tworzeniu poszczególnych dźwięków angażowany jest cały narząd artykulacji od krtani (A) poprzez jamę ustną (U), by w końcu dojść do punktu zamkniętych warg (M). ‚M’ jest trzecim dźwiękiem, wibrującym, który tworzy się przy delikatnie zamkniętych wargach. Powstaje on w przedniej części jamy ustnej i wibruje również w głowie. Ten dźwięk symbolizuje stan głębokiego snu bez marzeń sennych. Nie ma tu ani obserwującego podmiotu, ani obserwowanego obiektu. Wszystko jest jednym – i niczym. Jest to kosmiczna noc, przedział czasu pomiędzy cyklami stworzenia, łono Boskiej Matki.

Ostatnia faza dźwięku ‚AUM’ (M), określana jako ma lub makar, zamyka usta. To tak, jak gdyby zostały zamknięte drzwi do świata zewnętrznego i człowiek zamiast niego osiągał swoje najgłębsze wnętrze w poszukiwaniu Najwyższej Prawdy. Podczas wymawiania słowa AUM pierwsze litery A i U łączą się, tworząc dźwięk ‘O’. Ostatnia litera M pozostaje zachowana i jest wymawiana jako dźwięk ‘M’. Z tego powodu słowo AUM zostaje skrócone do OM. Słowo OM nadal zawiera wszystkie właściwości słowa AUM.

Czwarty dźwięk tworzący OM, owo brzmienie powstające nie w wyniku uderzenia przedmiotów, kryje się wewnątrz ciszy na końcu świętej sylaby. Ciekawe, że tak naprawdę ciszy nie można usłyszeć – słyszymy dźwięki, ale co można słyszeć, kiedy nie ma żadnego dźwięku?

Gdy ktoś rzeczywiście skoncentruje się na tym cichym dźwięku, tej wibracji dokonującej się nie w wyniku uderzenia, osiąga strefę ciszy, stan bycia tu i teraz – głęboki spokój. Kiedy recytujemy OM, ów cichy dźwięk możemy wyraźnie uświadomić sobie w momencie, w którym przebrzmiewa ostatni ton ’M”. W tym momencie słyszalny dźwięk i cisza zostają od siebie rozdzielone. Gdy trwa się w tej ciszy, staje się ona intensywna.


Zdj. Om.  Źródło: www. goyogaamelia.com

Na mantrze OM opierają się liczne mantry, np. Om namah śiwaja, mantra współczucia Om mani padme hum.

W hinduizmie do powtarzania mantr (dźapa), służy 27 lub częściej 108-koralikowy sznur modlitewny zwany dźapamala (japa mālā). Sama nazwa mala - różaniec tybetański - jest terminem, który w sanskrycie oznacza "wieniec" lub "naszyjnik", natomiast japa można przetłumaczyć jako "mamrocząca modlitwa" lub "jednostajne powtarzanie tonalnych wersetów świętych pism, zaklęć lub imion bóstw". Korale wykonane mogą być z drewna (najczęściej uzyskiwanego z drzewa sandałowego lub korzenia lotosu), kamienia, kryształu, kości lub tworzywa sztucznego.
Mala jest zakończona symboliczną stupą, a opcjonalnie niektóre korale mogą się wyróżniać (np. fakturą lub materiałem z jakiego zostały wykonane) i służyć w ten sposób jako pomocne w grupowaniu wykonanych praktyk liczniki.

W buddyzmie tantrycznym, np. w Tybecie lub Japonii, mantra jest jedną z metod praktyki, prowadzącą do wyzwolenia i oświecenia.
W buddyzmie tybetańskim powszechne jest używanie młynków modlitewnych, na których wypisana jest treść mantry. Wielokrotne obrócenie młynka uważane jest za równoważne wypowiadaniu mantry na głos. Równie często treść mantry wypisuje się na chorągiewkach modlitewnych i skałach. Buddyści są zdania, że wibracja mantry słyszana przez inne istoty lub niesiona przez wiatr przynosi wiele pożytku innym.

Kombinacja dźwięków występująca w mantrach pozbawiona jest często znaczenia realnego, a czasami wykracza nawet poza symbolikę. Nie chodzi jednak o zrozumienie tych formuł magicznych, ale o wierne powtarzanie, i to w każdym szczególe. Na wschodzie się wierzy, że w dźwiękach zaklęć i mantr przejawiają się bóstwa, dzięki czemu są one uświęconymi wibracjami. W wierze Zachodu, że na początku był dźwięk, który miał pewną moc. Słowa mocy zwykle stanowią domenę kapłanów, szamanów lub osób wtajemniczonych. Natomiast większość mantr jest dostępna zwykłym śmiertelnikom niektóre zaś, jak OM MANI PADME HUM, stanowią dobro całej ludzkości.

Mantry o charakterze uniwersalnym to:

OM MANI PADME HUM - mantra tybetańska, której przepisuje się wiele różnych znaczeń, m.in. inwokację „W lotosie tkwi cenny klejnot Buddy". Poszczególnym sylabą odpowiadają kolory, ukryte stany ludzkiej podświadomości, siły nadnaturalne i inne wartości.

OM BENZA SOTO HUNG - "Diamentowy umysł" - jest to mantra oczyszczająca.

ANTOR MOUNA - wewnętrzna cisza.

AH - mantra która polepsza pamięć snów, powoduje że sny stają się bardziej wyraziste i kolorowe. Praktykuje się ją przed snem.  Wyobrażamy sobie w okolicy czakry gardła i ust koloru czerwonego.

OM NAMO NARAYANAYA - pomaga odzyskać siły i harmonię życia.

DŹAI MAHA MAJAKI DŹAI - nie odwołuje się do żadnego z bóstw tej religii. Oznacza wielbienie i podporządkowanie się boskiej energii. Mantra „oczyszcza" pole, czyli umysł, przygotowuje go na przyjęcie mocy.

BHOLE BABA KI DŹAI - mantra hinduistyczna nie odwołująca się do jakiegoś konkretnego bóstwa. Oznacza oddanie czci i prośbę o opiekę naszego pierwotnego ojca, który jest wspólny wszystkim istotą. W kulturze Indyjskiej zwracanie się do kogoś słowem baba oznacza okazywanie mu szacunku, jaki należy się ojcu, starszemu bratu czy mędrcowi.

OM AH HUM WADŻRA GURU PADMA SIDDHI HUM - jest to mantra Padmasambhawy, mantra wszystkich buddów, mistrzów i urzeczywistnionych. Mantra niezwykle potężna, niosąca pokój, uzdrowienie, przeobrażenie i ochronę w tej epoce chaosu i zdziwienia.

OM AMI DAŁA HRI -  oczyszcza wszystkie negatywne uczucia, będące przyczyną odrodzenia.

OM WADŻRA SATTWA HUM - O Wadźrasattwo! Niech Twa moc przyniesie oczyszczenie, uzdrowienie i przeobrażenie!". Mantra ta ma potężną, oczyszczającą moc.

OM AH HUM - OM reprezentuje ciało, AH mowę, a HUM umysł. Przeobrażające błogosławieństwa ciała, mowy i umysłów buddów. Zewnętrznie OM oczyszcza wszelkie negatywne działania, jakie popełniłeś kiedykolwiek swoim ciałem, AH oczyszcza negatywne działania mowy, a HUM - umysłu.
Oprócz sposobów na oczyszczanie umysłu mantry niosą pewne cechy przepisywane zaklęciom. Wiążą się z tym, co na gruncie mistyki nazywa się alchemią wewnętrzną, a więc wewnętrzną przemianą człowieka. To właśnie owa przemiana ma gwarantować zdobycie mocy, której można zużyć w stosunku do świata zewnętrznego.

Wsłuchując się w dźwięk mantry i powtarzając go na głos lub mentalnie, doświadczamy tego, że nasze serce i umysł stopniowo się oczyszczają, dzięki czemu z każdym dniem coraz bardziej wzrasta w nas świadomość naszej prawdziwej tożsamości. Stopniowo stajemy się coraz bardziej radośni, szczęśliwi i wolni od niepokoju.

Najpiękniejsze mantry:

Moola Mantra - moc i znaczenie mantry

Moola Mantra:


Om Sat Chit Ananda Parabrahma
Purushothama Paramatma
Sri Bhagavathi Sametha
Sri Bhagavathe Namaha


Kiedykolwiek śpiewasz tę wedyjska mantrę, nawet nie znając jej znaczenia - Moola Mantra, sama w sobie, niesie moc. Ale gdy znasz jej znaczenie i śpiewasz z tym uczuciem w sercu, wówczas energia będzie płynąć miliony razy bardziej potężnie. Dlatego jest istotne, by być świadomym znaczenia Moola Mantry, gdy ją stosujesz.

Ta mantra to jak wzywanie imienia. Kiedy wołasz osobę, a ona przychodzi i czujesz jej obecność, w ten sam sposób, gdy śpiewasz tę mantrę, najwyższa energia manifestuje sie wszędzie dokoła ciebie.

Jako że Wszechświat jest Wszechobecny, najwyższa energia może manifestować się zawsze i wszędzie, o każdej porze. Jest również bardzo ważne, by wiedzieć, że inwokacja mantry z całą pokorą, szacunkiem i wynikająca z wielkiej potrzeby, sprawia, że Obecność jest silniejsza.Znaczenie Moola Mantry:

OM:

OM ma 100 różnych znaczeń. Jest powiedziane: na początku było Najwyższe słowo i to słowo stworzyło wszystko. Tym słowem jest OM. Jeśli medytujesz głęboko w ciszy, możesz słyszeć wewnątrz siebie dźwięk OM. Całe stworzenie wyłoniło się z dźwięku OM. Jest to pierwotny dźwięk, czy uniwersalny dźwięk, którym wibruje cały wszechświat. OM oznacza także zaproszenie  wyższej energii. Ten boski dźwięk ma moc tworzenia, podtrzymywania i niszczenia, dawania życia i ruchu wszystkiemu, co istnieje.

SAT-CHIT-ANANDA:

SAT oznacza wszechprzenikające istnienie, które jest bezforemnym, bezkształtnym, wszechobecnym, bez atrybutów, bez jakości, cech, aspektem Wszechświata. Jest to Nie-zamanifestowane. Jest ono doświadczane jako pustka Wszechświata. To ciało Wszechświata, które jest statyczne. Wszystko, co ma formę i może być odczuwane, ewoluowało z Nie-zamanifestowanego. Jest to tak subtelne, że jest poza wszelką percepcją. Może jedynie być widziane, gdy stało się całkowite i przyjęło formę.

Jesteśmy we Wszechświecie i Wszechświat jest w nas. Jesteśmy efektem, a Wszechświat jest przyczyną i przyczyna manifestuje się sama w sobie jako efekt.

CHIT  jest Czystą Świadomością Wszechświata, która jest nieskończona, wszechobecna, manifestującą się mocą Wszechświata. Z niej ewoluowało wszystko, co nazywamy dynamiczną energią, czy silą. Może się zamanifestować w każdej formie, czy kształcie. Jest to świadomość manifestująca się jako ruch, jako siła ciążenia, jako magnetyzm, itd. Manifestuje się ona również jako działanie w ciele, jako siła myśli. Jest to najwyższy Duch.

ANANDA  oznacza błogostan, naturę miłości i przyjaźni Wszechświata. Gdy doświadczasz Najwyższej Energii w tym Stworzeniu (SAT) i stajesz się jednym z Egzystencją, Istnieniem, albo gdy doświadczasz aspektu Czystej świadomości (CHIT), wchodzisz w stan Boskiego Błogostanu i wiecznego szczęścia (ANANDA). Jest to pierwotna cecha Wszechświata, która jest najwspanialszym i najgłębszym stanem ekstazy, jakiej możesz kiedykolwiek doświadczyć, gdy jesteś w kontakcie ze swoją wyższą Świadomością.

PARABRAHMA  jest Najwyższą Istotą w swoim aspekcie Absolutnym - tą, która jest poza przestrzenia i czasem. Jest istotą, esencją Wszechświata, która jest bez formy i w formie. Jest Najwyższym stwórcą.

PURUSHOTHAMA  (lub PURUSHOTAMA) ma różne znaczenia. Purusha oznacza duszę, a Uthama oznacza najwyższego Ducha. Oznacza również najwyższą energię siły nas prowadzącej, siły z najwyższego świata. Purusha oznacza też Czlowieka, a PURUSHOTHAMA jest energią, która wciela się jako Avatar, by pomagać i prowadzić ludzkość oraz być w bliskiej relacji z ukochanym Stworzeniem.

PARAMATMA  oznacza najwyższą wewnętrzną energię, która jest immanentna w każdym stworzeniu i we wszystkich istotach, żyjących i nie żyjących. Jest to mieszkający wewnątrz Antaryamin - który jest bezforemny, lub w jakiejkolwiek formie, w której sobie życzymy. Jest to siła, która może do ciebie przyjść kiedykolwiek chcesz i gdziekolwiek chcesz, by cię prowadzić i pomagać ci.

SRI BHAGAVATI  jest żeńskim aspektem, który jest najwyższą Inteligencją w działaniu, Mocą (Shakti-Śakti). Jest odniesieniem do aspektu tworzenia Matki Ziemi (Boskiej Matki).

SAMETHA  oznacza razem lub w komunii z.

SRI BHAGAVATE jest Męskim aspektem Wszechświata, który jest niezmienny i stały.

NAMAHA  jest pozdrowieniem lub oddaniem pokłonu na leżąco Wszechświatu, który jest OM, a także ma jakości SAT-CHIT-ANANDA. Jest wszechobecny, niezmienny i zmienny jednocześnie, najwyższemu Duchowi w ludzkiej formie i bez formy. Temu, który przebywa wewnątrz nas, który może nas prowadzić i pomagać nam, w formach żeńskiej i męskiej, poprzez najwyższą inteligencję. „Szukam twojej Obecności i przewodnictwa przez cały czas.”


Tłumaczenie i sens MOOLA MANTRY:

Oddaję pokłon Boskiej Energii
pełnej spełnienia, świadomości i uczucia niewymownego szczęścia,
które przemawiają się we Wszechświecie
w kobiecych i męskich aspektach.Energia i wpływ zaćmienia Słońca i Księżyca a nasze Intencje

Daty, które dla każdego będą ważne.
Przyjrzyjmy się sobie świadomie w te dni :

Przesilenia
20.03.2014 r. (czwartek). Godz. 16:57. Równonoc wiosenna, Astronomiczna Wiosna
21.06.2014 r. (sobota). Godz. 10:51. Letnie przesilenie. Astronomiczne Lato
23.09.2014 r. (wtorek). Godz. 02:30. Równonoc jesienna. Astronomiczna Jesień (22.09)
21.12.2014 r. (niedziela). Godz.00:03. Zimowe przesilenie. Astronomiczna Zima (21.12)

Dodatkowo:
15.04.2014 r.  Zaćmienie Księżyca w pełni (wtorek). Pełnia, godz. 07:41
29.04. 2014 r. Obrączkowe Zaćmienie Słońca (wtorek). Nów, godz. 06:14
08.10. 2014 r. Zaćmienie Księżyca w pełni (środa). Pełnia, godz. 10:49
23.10. 2014 r. Częściowe zaćmienie Słońca (czwartek). Nów, godz. 21:55W te dni spływają silne energie, ustawiające nas na nowe tory. Trzeba wypowiedzieć intencję:  pozwalam na moją przemianę w te dni. Wybieram zmianę kierunkową w moim życiu na lepsze. Np. wybieram nową pracę, która sprawia mi zadowolenie, przynosi obfitość finansową i zapewnia dużo czasu dla rozwoju osobistego. Powinniśmy wybrać jakąś intencję, w przeciwnym razie te energie przelecą koło nas. Wystarczy powiedzieć „WYBIERAM” ....
Możliwości świata kwantowego są nieograniczone, często dla nas niewyobrażalne.
Księżyc w pełni to doskonała droga, aby uwolnić stare energie i wpuścić nowe. Łatwo i wygodnie uwalniam to, czego już nie potrzebuję w moim życiu. Oddaję się w ręce Boga (Aniołów, Czystej Energii).


Zdj. Zaćmienie Księżyca, źródło: http://www.maribert.comMedycyna Naturalna. Tytułem wstępu :-) marzec 2014


Witamy 

na naszym blogu. Dnia Pierwszego, w marcu 2014 roku.
Blog poświęcony będzie szeroko pojętej tematyce związanej z Medycyną Naturalną.

Proponujemy tematykę związaną z:
  • hirudoterapia - hirudologia - pijawka lekarska
  • larwoterapia - larwologia - mady
  • akupunktura - Tradycyjna Akupunktura Pięcioelementowa
  • moksoterapia - terapia moksą, piołunem chińskim
  • bańki ogniowe klasyczne, bańki magnetyczne
  • elektroakupunktura
  • świecowanie uszu
  • oczyszczanie organizmu z robaków, pasożytów
  • terapia dźwiękiem